Woocommerce Menu

Boty, boty, boty

0 Comment


Stále na nás vyskakují reklamy, které nabízejí ty nejlepší boty ke kalhotám, k sukni, na procházky do přírody, do města, do divadla, na túry. Přesvědčují nás, že zrovna bez těchto nemůžete vůbec existovat a bez oněch není možné strávit některé z letošních ročních období.
červená obuv
Je fakt, že boty je nutné střídat.To je bez debat. Nohy i tělo si potřebují oddychnout od vysokých podpatků, nebo od placatých podrážek. Ale co dělat, když v našem oblíbeném obchodě nemají ty, co inzerují v reklamě? Tolik toužíme po jejich vyzkoušení, ne – li nákupu a oni nám nabízejí, že naši velikost objednají, pod podmínkou, že si je určitě koupíme. Uděláte to, i přesto, že, dopředu nemůžete vědět, jestli vám opravdu padnou? To je otázka. Každá noha je originál a číslo, které běžně nosíme, nemusí sedět. Každá z nás (platí to i o mužích) má jinak vysoký nárt, jinou šířku nohy, stejně tak jsou různě vysoko položené kotníky nebo vbočený palec.  Jedné ženě bota padne perfektně a druhé se vršek boty zasekne pod kotníkem. Když neodolá a stejně si boty koupí, bude trpět. Možná tím, že pod kotníkem bude mít krvavou ránu. Botičky poputují do skříně, kde zůstanou do doby, než se jim buď rozpadne podrážka, nebo znovu odřou do krve svou nositelku.
Také se vám stává, že zkoušíte svou velikost a máte pocit, že vám musely nohy najednou vyrůst? Teprve, když zkusíte botu o dvě nebo tři čísla větší, tak vám teprve sedí. Vezmete si je i přesto, že číslo uvnitř „ječí“, že máte nohu jako slon? Nebo si vezmete ty menší a doufáte, že se „rozšlápnou“? Což se, mimochodem, nestane.
modré semišky
Já bych volila první variantu. I když je číslo nesmyslné, pořád mám nohu stejně velkou a bota měří správné centimetry. To jen samolibý výrobce chce světu dokázat, že jeho jiné číslování je to správné.
Už jste podlehly nakupování bot po internetu? Jak jste uspěly, když jste neměly dopředu vyzkoušeno? Já si to neumím představit. Dokonce se mi stalo, že v obchodě jsem zkoušela boty a jeden pár v mé velikosti mi byl malý a jiný pár těch samých bot v té samé velikosti mi byl akorát. Dosud jsem nepochopila, jak výrobce pracoval, že dva naprosto stejné páry vyrobil odlišně velké.
Ale na jednu věc jsem přišla. Je jedno, jestli máte na noze to, co vám doporučují, že tohle právě letí, nebo jestli boty, pokud vám vydržely, máte druhý rok. Hlavně se v nich musíte cítit sama sebou, nesmí trpět tělo a jsou, pokud možno, vhodné pro příležitost, pro kterou je máte na noze.